Неизвестни факти за морковите

Съществуват още сортове, като: наполи, надрин ниагара, болеро, примо, саманта бета суит.

Според проведени медицински проучвания, че морковите намаляват риска от рак на белия дроб, рак на гърдата и рак на дебелото черво.

За това „как са най-полезни морковите” сред медиците няма пълно единодушие. Няма спор за това, че суровите моркови са най-полезни, но въпросът е как да ги консумираме?  Вариантите са настъргани или под формата на сок. Основното предимство на сокът от моркови е, че той се усвоява бързо от организма.

Консумирането на храни и напитки с ниско гликемично ниво може да помогне за подобряване на управлението на кръвната захар при хора с диабет. 

Сокът от моркови също така осигурява каротеноидните пигменти лутеин и зеаксантин, които действат като антиоксиданти в тялото ви. Те се борят с нестабилните молекули, наречени свободни радикали.

Актуалният в днешно време оранжев цвят е бил получен, благодарение на холандски ботаници, които правят кръстоска между мутиралите светли моркови и други видове. Легенди, занимаващи се с причината, поради която зеленчукът е претърпял промяна, не липсват, но може би най-правдоподобната е тази, чиято теза е: просто морковите, които са оранжеви на цвят, са се оказали превъзхождащи останалите морковите – с по-землист вкус и сладост.

Морковите съдържат различни антиоксиданти, всеки от които има своя уникална защитна функция. Бета-каротинът е най-често срещаният антиоксидант.

За да се подготвим за следващите месеци, трябва да започнем здравословна диета, която ще ни осигури нужните хранителни вещества и ще поддържа теглото ни в норма.

Морковите са род растения от семейство Чадър... Растението се състои от масивна коренова култура и буйни куп силно разчленени перали листа.

Първите се ядат от хората, вторите се използват за хранене на животни.

Нещо повече, сокът от моркови е отличен източник на лутеин и зеаксантин – два други каротеноида, които се натрупват в очите и ги предпазват от увреждащата светлина.

При висока температура кореноплодите загрубяват и се деформират. Това се проявява още по-силно и при едновременно засушаване. Под влиянието на ниски положителни температури морковите стават по-светли, избледняват.

Учени: Преработените храни повишават риска от диабет Китайски учени с първи рентгенови снимки на Луната Критична година за планетата: Притоците на Амазонка достигнаха критически минимум Шведски учени откриха начин за препрограмиране на раковите клетки

Морковите трябва да присъстват в диетата на всеки човек.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Неизвестни факти за морковите”

Leave a Reply

Gravatar